Rocznica Odzyskania Niepodległości

09 listopada uczniowie klas 1gt, 1hi, 2gi, 3ht, 3i, 4ht zaprezentowali program słowno-muzyczny z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Za pomocą słowa, obrazu, muzyki przeprowadzili nas przez historię Polski od czasu jej powstania do współczesności. Każdy uważny widz mógł przypomnieć sobie jak zmieniały się granice, dzieje polityczne i społeczne naszego kraju. Była to wspaniała lekcja historii o naszych sukcesach, słabościach, dumie narodowej, rzeczywistości, które wpływały również na rozwój sztuki i literatury romantycznej oraz pozytywistycznej. Bardzo ważnym przesłaniem było podkreślenie faktu, iż Wolność i Niepodległość nie są dane na zawsze i należy o nie dbać, pielęgnować. Patriotyzm to nie tylko poszanowanie symboli, ale również znajomość historii własnego kraju, postawy reprezentowane na co dzień, pamięć o tym co było i świadomość co może przynieść przyszłość.

Na zakończenie uroczystości Pan Dyrektor przypomniał i podsumował wszystkie działania, w których brali uczniowie Naszej szkoły w związku z obchodami 100 lecia Niepodległości. Ustępujący Samorząd Szkoły przekazał symboliczny klucz nowo wybranemu składowi, życząc owocnej pracy w bieżącym roku szkolnym.

red. B.S

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.