W latach 2017-2021 Zespół Szkół Zawodowych i Placówek uczestniczy w realizacji projektu pn. „Rozwój Kompetencji Zawodowych w branży turystyczno- gastronomicznej w powiecie nowotarskim” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Już w te wakacje nasi uczniowie wyjeżdżają na wakacyjne staże zawodowe m.in do Kołobrzegu.

W ramach projektu w naszej Szkole zostanie przeprowadzonych wiele form wsparcia, m.in. kursy:

– języka angielskiego branżowego,
– barmana,
– baristy,
– kurs na prawo jazdy kat. B,
– kurs carvingu,
– florysty,
– animatora czasu wolnego,
– kuchni świata,
– kelnera,
– kurs: bezpieczeństwo systemów komputerowych,
– C# i Java,
– kurs php (zaawansowany),
– kurs: systemy informatyczne w turystyce i hotelarstwie,

Wszystkie kursy są darmowe!

Staże zawodowe u pracodawcy – uczestnik oprócz zdobycia praktycznej wiedzy i umiejętności, dodatkowo otrzyma wynagrodzenie.

Oprócz kursów i stażów, szkolne pracownie już w 2017 roku zostaną doposażone w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne. Technik obsługi turystycznej oraz technik hotelarstwa będzie miał do dyspozycji całkiem nową pracownię, wyposażoną m.in w 16 stanowisk komputerowych ze specjalistycznym oprogramowaniem stosowanym w branży hotelarsko-turystycznej, tablicę multimedialną, sejf depozytowy, drukarkę fiskalną, faks, czytnik kart płatniczych itd.

Całkowita wartość dofinansowania naszej Szkoły w ramach tego projektu to ponad 0,5 mln zł !!!