Sarnina na jubileusz „Dzikich Smaków”

Dziczyzna to tzw. „trudny surowiec” a jednak już po raz  piąty w dniu 7 marca  do rywalizacji w konkursie „Dzikie smaki” w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach stanęli uczniowie 12 szkół gastronomicznych  z terenu całej Małopolski. Konkurs  ten ma  nawiązywać do tradycji staropolskiej kuchni, gdzie kiedyś dary pól i lasów były ważnym składnikiem menu.   Zadanie, przed którym stanęli przyszli kucharze nie było proste, bo sarninę trzeba umieć przyrządzić, tak by była smaczna. Tegoroczna jubileuszowa edycja została zatytułowana „ Gulasz z sarny po myśliwsku”. Naszą szkołę dzielnie reprezentował uczeń klasy 2 a Szkoły Branżowej I Stopnia  –  Krzysztof Hryc  który  w sposób profesjonalny i bardzo estetyczny przygotował i zaprezentował potrawę pod nazwą „Gulasz  z  sarny  z  borowikami   i  oscypkowym  sianem w  towarzystwie  parowanych  klusek  i  świeżych  warzyw  skropionych  ziołowym  dressingiem”.

Uczestnicy konkursu musieli zmieścić się w regulaminowym czasie a zarazem sprawić by danie otrzymało jak najwyższą ocenę, dlatego prześcigali się w pomysłach na przyrządzenie dziczyzny. Ważne jest też to, że młodzież swoje posiłki przygotowała pod okiem szefów kuchni specjalizujących się w staropolskich przepisach, byli to doświadczeni i znani w branży kucharze pod przewodnictwem Jana Filpczyka szefa kuchni  Hotel Kopieniec Fizjo -Med SPA Zakopane.   Druga komisja degustacyjna koncentrowała swoją uwagę przede wszystkim na smaku potraw. Do punktacji wliczano także innowacyjność podania zastosowane składniki i dekorację. Młodzi kucharze musieli również zaprezentować swoje dania. Komisji tej przewodniczył Krzysztof Domarecki przedstawiciel Chochołowskie Termy. Rywalizacja przebiegła w przyjaznej atmosferze.  Jury degustacyjne i techniczne było pod wrażeniem przygotowania uczestników oraz proponowanych dań, jak podkreślali „ uczestnicy podnieśli poprzeczkę bardzo. wysoko”.

Gościem specjalnym tej uroczystości była Małopolski Kurator Oświaty pani Barbara Nowak. Pani Kurator była pod wrażeniem pracy i zaangażowania młodych  adeptów sztuki kulinarnej.

W trakcie trwania konkursu  opiekunowie  oraz uczestnicy konkursu zwiedzili Dworek Paderewskiego w Kąśnej Dolnej oraz Zakład Mleczarski  MLEK-BOG   specjalizujący się w serowych kulkach.

Ucznia do konkursu przygotowała pani Teresa Ptak nauczyciel przedmiotów zawodowych gastronomicznych.

Red. T.Ptak

Galeria

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.