Seminarium Kishin Juku aiki jiu jutsu

17 października 2015r. w Szkole Podstawowej w Ostrowsku odbyło się seminarium Kishin Juku aiki jiu jutsu. Było to wyjątkowe seminarium nie tylko na Podhalu, ale także w Polsce, gdyż Mistrzem prowadzącym był Shuhan Makoto Kojima z Japonii.

ZSZiP na seminarium reprezentował nauczyciel wychowania fizycznego senpai mgr Michał Morawczyński wraz z byłymi uczniami ZSZiP, którzy po ukończeniu szkoły kontynuują naukę sztuk walki. Miłym aspektem jest to, że byli absolwenci Naszej Szkoły utrzymują stały kontakt ze szkołą.

Absolwenci Naszej Szkoły, którzy wzięli udział w seminarium:

  1. Zachwieja Piotr
  2. Kordas Grzegorz

Zajęcia przeznaczone były dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Shihan Mika na pierwszej części seminarium zaprezentował techniki Jukoshin Ryu, a syuhan Kojima w części drugiej uczył technik szkoły Kishin Juku.

Szkoła Walki YAMABUSHI jest jedyną szkołą w Polsce, która może nauczać Kishin Juku, dlatego też na seminarium pojawili się nie tylko Mistrzowie z naszej okolicy, ale i z całej Polski. Mistrz Kojima spędził na Podhalu tydzień.

Seminarium cieszyło się dużym zainteresowaniem, a liczba gości, którzy na nie przyjechali, przekroczyła setkę. Żegnając się, Shuhan Kojima obiecał kolejny przyjazd w przyszłym roku, by nadal szkolić uczniów Szkoły Walki Yamabushi w starojapońskim stylu Kishinjuku.

zobacz_galerie_zdjec

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.