Spotkanie ekologiczne – Ostatni dzwonek dla klimatu

Powiększ obraz

W ramach akcji Europejskiego zielonego tygodnia – Green Week 2022 w Szkole gościliśmy dwóch wyjątkowych gości.

Pan Bartłomiej Zięba, doradca ds. klimatu i środowiska w Starostwie Powiatowym w Nowym Targu przedstawił uczniom problemy wynikające z obserwowanych dziś na dużą skalę zmian klimatu. Opowiedział o sposobach przeciwdziałania  ich skutkom oraz o działaniach dla przyrody, które może podjąć każdy z nas w swoim codziennym życiu: konieczności oszczędzania wody i energii, nie stosowania plastiku, wyboru bezemisyjnego transportu, a nawet o diecie dla klimatu.

W drugiej części spotkania wystąpił Pan Daniel Urbaniak, znany miłośnik przyrody, twórca hasła “Nowy Targ Miasto Sów”. Do tej pory znaliśmy Pana Daniela z programu Radia Kraków “Klinika Zdrowego Chomika” oraz wystąpień telewizyjnych w programie “Dzień Dobry TVN”. Wysłuchaliśmy opowieści głównie o sowach, ale również o innych zwierzętach zamieszkujących nasze najbliższe okolice oraz zobaczyliśmy wyjątkowe zdjęcia autorstwa Pana Daniela.

Spotkanie po raz kolejny przypomniało nam wszystkim, w jak wyjątkowym miejscu mieszkamy i jak ogromny wpływ na stan środowiska ma każdy z nas.

Dorota Nelle-Zborowska

 

Fotorelacja:

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.