Spotkanie z Pierwszą Damą RP

Niecodzienne wydarzenie miało miejsce w Krościenku 18 lutego 2016 roku. W tym dniu przyjechała do naszej miejscowości Pani Agata Kornhauser – Duda, żona Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W tutejszym LO odbyło się spotkanie- debata pt. „Matura to nie bzdura” z przedstawicielami różnych szkół z okolic. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie pod opieką pani Agnieszki Tomczyk: Justyna Groń (kl.4i), Paulina Kozub (kl.2g), Kamil Borzęcki (kl.3aw) i Rafał Ziemianek (kl.3i).
Rozmowa miała formę debaty, którą poprowadziło trzech uczniów LO. Pani Prezydentowa spotkanie rozpoczęła od osobistych wspomnień z czasów szkolnych o studniówce i maturze. Na wszelkie pytania odpowiadała bardzo naturalnie, swobodnie i z uśmiechem, co nam się bardzo podobało.

Warto przypomnieć, że Pani Agata Kornhauser-Duda, zanim została Pierwszą Damą, była nauczycielką języka niemieckiego w II LO w Krakowie i nadal nie wyobraża sobie, by mogła robić coś innego. Podobno prowadzi społecznie kółko języka niemieckiego w miarę możliwości czasowych.

Na zakończenie spotkania Pani Prezydentowa dała kilka rad tegorocznym maturzystom, powiedziała m.in.: „Wybierajcie rozsądnie, mając na względzie swoje zainteresowania, ale też względy ekonomiczne no i… podróżujecie. W czasie studiów wybierzcie się na stypendium Erasmusa, by poznać różne kraje, innych ludzi, ich kulturę…”. A potem ustawialiśmy się do pamiątkowych zdjęć.

Cieszymy się, że mieliśmy okazję i zaszczyt wziąć udział w tym historycznym spotkaniu, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

oprac. J.Groń, P.Kozub, R.Ziemianek, K. Borzęcki

zobacz_galerie_zdjec

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.