Spotkanie z podróżnikiem – Wietnam i Kambodża

Powiększ obraz

Dnia 9.11.2021 w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem. Celem naszej wirtualnej wyprawy były Indochiny. Podróżnik opowiadał o przebiegu podróży do Wietnamu i Kambodży i licznych przygodach, które stały się jego udziałem. Podczas prezentacji została przybliżona historia obu krajów oraz obecna sytuacja mieszkańców. Uczniowie wraz z podróżnikiem odwiedzili największy na ziemi kompleks świątyń- Angor oraz wioskę najprawdziwszych górali z Wietnamu.

Ciekawostką również była informacja, dlaczego w Wietnamie były trzy stolice oraz dlaczego mnisi nosili pomarańczowe szaty i golili głowę. Podróżnik zaprezentował uczniom wiele rekwizytów przywiezionych z wyprawy. Nie obyło się bez przymierzenia tradycyjnego stroju tamtejszych mnichów. Prezentacja była niezwykle ciekawa i mamy nadzieję na ponowne spotkanie
z podróżnikiem i jego niezwykłymi opowieściami.


Samorząd Uczniowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.