Spotkanie z posłem do Parlamentu Europejskiego

9 maja 2014 r. uczennice naszej szkoły z klas: I g, I h/t, II i brały udział w spotkaniu z posłem do Parlamentu Europejskiego Bogusławem Sonikiem w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu.

Inspiracją do spotkania posła Sonika z młodzieżą  była zbliżająca się 25-rocznica demokracji w Polsce, a także 10-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Na koniec spotkania młodzież miała okazję obejrzeć film pt: „Punkt Oparcia” w reżyserii Anny Ferens, opowiadający o działalności Parlamentu Europejskiego w latach 80-tych. Parlament wspierał walkę o wolność więźniów politycznych, swobody demokratyczne w krajach bloku sowieckiego, w tym o demokrację w Polsce.

Galeria

red. Joanna Majerczak

fot. Lucyna Hryc kl.Ih/t

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.