Sprzątanie Ziemi

Dnia 17 kwietnia 2018 roku młodzież Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek
w Krościenku n/D wraz ze swoimi opiekunami wzięła udział w akcji „Sprzątanie Ziemi”. Uczniowie Naszej Szkoły w tym roku sprzątali ulicę Św. Kingi (od kapliczki po drogę wiodącą na Sokolicę).

Uczniowie klas III zaopatrzeni w rękawice i worki przystąpili do zbierania zalegających śmieci. Akcja była uzgodniona z dyrektorem PPN Panem Michałem Sokołowskim. Taka akcja jest dowodem na to, że można wspólnie coś zrobić. Koordynatorami przedsięwzięcia byli nauczyciele wychowania fizycznego mgr Danuta Śniegoń oraz mgr Michał Morawczyński. Głównym celem było zwrócenie uwagi młodzieży na stan naszego środowiska. Taka wyprawa to również bardzo dobra forma integracji uczniów i nauczycieli. Akcja została uznana za udaną.

Cudownie jest kochać przyrodę, pięknie – lubić, ale tak naprawdę wystarczy szacunek – to on nie pozwala nam wyrzucać śmieci do lasu czy na pobocza dróg. Towarzyszyła nam nadzieja, że kolejna akcja będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci w miejscach, które powinny cieszyć oko swoim naturalnym pięknem, a nie szpecić brzydotą porozrzucanych odpadów.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.