Sukces w konkursie historycznym

W konkursie historycznym ogłoszonym przez IPN, udział wziął uczeń Naszej Szkoły – Arkadiusz Knapczyk. Arkadiusz uczęszcza do klasy pierwszej Technikum Informatycznego. Jak sam podkreśla, oprócz informatyki interesuje się również historią, modelarstwem – głównie wojskowym, łucznictwem klasyczno-sportowym. Lubi sam konstruować przedmioty na wzór zaczerpniętych z gier i filmów. Celem konkursu w którym wziął udział, było przedstawienie działalności ziemiaństwa na rzecz państwa i społeczeństwa w okresie 20-lecia międzywojennego. Chodziło o działalność charytatywną, organizacyjną, gospodarczą i edukacyjną w lokalnym środowisku wiejskim, a także służbę w dyplomacji, administracji państwowej czy strukturach samorządu. Arkadiusz wybrał formę pisemną i przedstawił pracę pt: „Działalność Adama Doruchowskiego dla Niepodległej Polski”. 20 kwietnia 2021 r. w Małopolsce zakończył się etap wojewódzki ogólnopolskiego konkursu. Komisja wyłoniła finalistów – laureatów etapu wojewódzkiego w Małopolsce. Arek został finalistą w kategorii: prace pisemne, uczniowie szkół ponadpodstawowych. Teraz przed nim etap ogólnopolski w Warszawie. Gratulujemy etapu wojewódzkiego i trzymamy kciuki za ogólnopolski. Opiekę merytoryczną i naukową sprawowała Pani mgr Barbara Skubisz – nauczyciel historii w Naszej Szkole.

red Maciej Czaja

konkrsmc1

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.