Światowy Dzień Zwierząt

konkursSDZZ

4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Początki tego święta sięgają przełomu XII i XIII wieku, gdy żył i działał święty Franciszek z Asyżu uznawany za patrona zwierząt. W Polsce po raz pierwszy obchody zostały zorganizowane w 1993 roku.

W tym dniu przypominamy sobie, że zwierzę to żywa istota, która także ma swoje prawa. Każde nasze działanie wobec zwierząt nie pozostaje bez wpływu na ich los, który w pełni zależy od nas ludzi. To szczególna odpowiedzialność, ale i obowiązek, o czym zawsze musimy pamiętać.

A jak świętują Wasze domowe futrzaki i inne najukochańsze stworzonka? Pochwalcie się i wyślijcie ich fotografie na nasz szkolny FB.

D. N-Z

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.