Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 9-11 marca odbyły się w parafii Wszystkich Świętych w Krościenku rekolekcje dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Rekolekcje prowadził ks. Rafał Igielski z Dąbrowy Tarnowskiej. Tematyka dotyczyła „Kerygmatu” – czyli nauczania Kościoła Katolickiego o Miłości Miłosiernej Jezusa, który przebacza nam grzechy, który za nas umarł i zmartwychwstał. W ramach nauk rekolekcyjnych przedstawione były również krótkie filmiki i teledyski ewangelizacyjne oraz świadectwa kilku osób, które przeżyły głębokie nawrócenie i doświadczenie Boga. Ksiądz Rafał opowiedział młodzieży także o swoim życiu i osobistym spotkaniu Jezusa.
Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczyli w rekolekcjach nie tylko biernie słuchając, ale aktywnie angażując się w animacje i modlitwę, do których zapraszał ksiądz rekolekcjonista. W ostatnim dniu była Msza święta, modlitwa uwielbienia i błogosławieństwo na dalsze dni życia szkolnego i osobistego. Zaproszeni byli również członkowie wspólnoty „Nowe życie”, prowadzonej przez księdza Rafała w jego parafii, którzy wspólnie modlili się z naszą młodzieżą. Na zakończenie – w imieniu obydwu szkół – wdzięczność za prowadzenie rekolekcji księdzu Rafałowi wyraziła Justyna Groń (kl.3i) i Rafał Ziemianek (kl.2i). Cieszymy się, że wielu naszych uczniów skorzystało z możliwości udziału w rekolekcjach i okazji do refleksji nad sobą.

Galeria

red. s. Małgorzata Dyrek

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.