Tradycyjne „Jasełka” w ZSZiP

jaselka2016

Czwartek – 22 grudnia – to ostatni dzień w szkole przed świętami Bożego Narodzenia. W naszej szkole upłynął wszystkim w miłej świątecznej atmosferze i przy dźwiękach kolęd. Po kilku lekcjach uczniowie i nauczyciele zgromadzili się w auli, by obejrzeć Misterium Bożonarodzeniowe. Na początku spotkania Pan Dyrektor wręczył dyplomy i nagrody uczestnikom konkursu fotograficznego „Przydrożne kapliczki Pienin i okolic”, który odbył się w ZSZiP w listopadzie. Wysłuchaliśmy także piosenek świątecznych w języku francuskim i angielskim. Następnie aktorzy odegrali tradycyjne „Jasełka” oparte na tekstach biblijnych, jednak we własnej interpretacji. Do kolęd i pastorałek śpiewanych przez nasze uczennice przygrywała kapela góralska. Na zakończenie życzenia złożył wszystkim Pan Dyrektor Krzysztof Waksmundzki –  nawiązując do Gwiazdy Betlejemskiej, która prowadziła mędrców  życzył, by i nam wskazywała ona właściwą drogę w Nowym Roku 2017. Po przedstawieniu i zrobieniu pamiątkowych zdjęć – wychowawcy z uczniami udali się na klasowe wigilie.

Niech życzenia, które w imieniu uczniów przekazali nam: Magdalena Sieczka i Mateusz Pulka dotrą za pośrednictwem Internetu do Rodziców i wszystkich przyjaciół ZSZiP:

Jak obyczaj każe stary, 
według przodków naszej wiary, 
pragnę złożyć Wam życzenia 
w dniu Bożego Narodzenia. 
       Niech ta gwiazdka betlejemska, 
       co przyświeca nam o zmroku 
       doprowadzi Was do szczęścia 
       w nadchodzącym Nowym Roku.”

 

 

Oprac. s.Małgorzata Dyrek

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.