Uroczyście zakończyliśmy rok szkolny

Powiększ obraz

Ile razem dróg przebytych?

Ile ścieżek przedeptanych? (…)

Ile w trudzie nieustannym

Wspólnych zmartwień, wspólnych dążeń? (…)

Chciałabym wszystkie takie chwile

Ocalić od zapomnienia.”

Zakończenie roku szkolnego to ważny moment w uczniowskim życiu. Zamykają się drzwi jednej klasy a otwierają drugiej. Wielu uczniów dużo wysiłku i starań włożyło w to, aby uzyskać jak najlepsze wyniki w nauce i oceny z zachowania. Wielu pracowało w sposób szczególny, tworząc dobry wizerunek Szkoły w lokalnej społeczności. Tym wszystkim uczniom Pan Dyrektor Leszek Wołek wręczył nagrody książkowe.

W czasie uroczystości żegnaliśmy również koleżanki i kolegów z klas III Szkoły Branżowej, którzy zakończyli edukację w naszej Szkole. Dla nich drzwi klasy zamknęły się bezpowrotnie. Życzenia sukcesów w dorosłym życiu otrzymali od młodszych kolegów.

W dalszej części uroczystości uczniowie na wesoło udzielili nagany nauczycielom. Paniom od historii za teoretyczne omawianie, a nie praktyczne demonstrowanie bitew i potyczek historycznych. Nauczycielom wychowania fizycznego za to, że wbrew woli prostują uczniom kręgosłupy. Siostrze za poskramianie rogatych dusz i wybielanie czarnych charakterów.

Przez cały rok szkolny nauczyciele zadawali uczniom tysiące pytań, na które niejednokrotnie nie potrafili odpowiedzieć. Dziś role się odwróciły, tym razem to uczniowie pytali nauczycieli: Czy bratek ma brata? Czy zając może być królikiem doświadczalnym? Czy można wyleczyć morze
z depresji? Czy bieg przez płotki to droga do sukcesu? O której godzinie zatrzymuje się autobus na znakach przestankowych? Czy kelner po latach wymaga restauracji? Czy uczeń, który świeci w szkole przykładem może być wykorzystany jako neon lub inne urządzenie świecące?

Nie zabrakło również podziękowań dla nauczycieli za nieustanną pomoc w zdobywaniu wiedzy. Podziękowania skierowano również do rodziców.

Na zakończenie dźwięki muzyki przeniosły nas w świat beztroskich, słonecznych wakacji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowani akademii. Byli to: prowadzący i aktorzy: Karolina Puchomirska, Wiktor Zbozień, Dominik Kołek, Kamil Konopka, operator sprzętu: Grzegorz Wojtaszek.

 

Fotorelacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.