Uroczystość pożegnania klas czwartych

„Kończy się prosta droga, którą wspólnie wędrowaliście”. Tymi słowami pożegnaliśmy dziś uczniów klas czwartych Technikum. Uroczystość, jak każde pożegnanie, miała charakter zadumy.

Przypomnieliśmy maturzystom pierwsze dni w szkole: serdeczny uśmiech nowego wychowawcy, pierwszą dobrą ocenę i niepokój związany z nowymi obowiązkami. Stopniowo jednak pojawiała się wiara w siebie i pewność, że wybraliście właściwą drogę. I chociaż każde  45 minut lekcji zdawało się wiecznością, to 4 lata minęły jak jedna chwila. Każdy uczeń z pewnością pozostanie w pamięci wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Każdy z nich tworzy historię tej szkoły.

Uczniowie, którzy w sposób szczególny pracowali na rzecz szkoły, otrzymali nagrody z rąk pana Dyrektora Krzysztofa Waksmundzkiego. Pan Dyrektor wręczył również świadectwa z wyróżnieniem Mateuszowi Pulce oraz Annie Wysopal.

Młodsi koledzy i koleżanki z klas trzecich podarowali maturzystom podkowy, symbolizujące szczęście i  powodzenie w życiu, aby przyniosły szczęście na egzaminie maturalnym i przypominały chwile spędzone w naszej szkole. Ten wspólnie spędzony czas przypomnieli prezentując zdjęcia ze szkolnych wycieczek, konkursów, zabaw i lekcji ze słowami w tle: „ale to juz było …”

Niejedna łza zakręciła się w oku maturzystom, ale wszystko to w radosnym podekscytowaniu, bo przecież kończy się szkoła, ale zaczyna kolejny, ważny etap życia.

Nelle-Zborowska

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.