WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE

tomczykwarsztay

W dniach  5 i 12 czerwca  cyklem zajęć warsztatowych w klasach I i II Technikum i ZSZ na temat cyberprzemocy i uzależnień zakończyliśmy działania profilaktyczne w Zespole Szkól Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem w roku szkolnym 2016/2017.

Były one kontynuacją wcześniej poruszanych treści podczas  zajęć z Policją, pedagogiem szkolnym oraz spektaklu teatralnego w wykonaniu aktorów  Teatru Profilaktyczno-Edukacyjnego ,,Moralitet” z Krakowa.

Profilaktyka używania substancji psychoaktywnych to zmniejszanie ryzyka ich używania oraz związanych z tym problemów poprzez opóźnienie lub przeciwdziałanie inicjacji, niedopuszczanie do poszerzania się kręgu osób – szczególnie ludzi młodych, eksperymentujących   z   legalnymi i nielegalnymi substancjami.

Jej celem jest dostarczenie adekwatnych informacji na temat skutków zachowań ryzykownych i tym samym umożliwienie dokonywania racjonalnego wyboru, a także uświadomienie  młodzieży, w czym przejawia się przemoc z użyciem mediów elektronicznych, przede wszystkim internetu i telefonów komórkowych i sposobów jej przeciwdziałania.

U podstaw tej strategii leży przekonanie, że ludzie, zwłaszcza młodzi, zachowują się ryzykownie, ponieważ zbyt mało wiedzą o mechanizmach i następstwach takich zachowań. W związku z tym dostarczenie informacji o skutkach  ma spowodować zmianę postaw, a w końcu – nie podejmowanie zachowań ryzykownych.

Koordynatorem działań była Agnieszka Tomczyk-pedagog szkolny.

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.