Wiwat Maj, 3 Maj, u Polaków błogi raj !

Powiększ obraz

3 maja 1791 r. Sejm Czteroletni przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. Była to druga na świecie i pierwsza w Europie ustawa regulująca organizację władz państwowych, a także prawa i obowiązki obywateli, wciąż jeszcze podzielonych na stany.

Dzisiaj, obchodząc 231. rocznicę upamiętniającą uchwalenie Konstytucji, w Kościele pod wezwaniem Chrystusa Dobrego Pasterza miała miejsce Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po Nabożeństwie odbył się uroczysty pochód 3- majowy, w asyście straży pożarnej i policji. Kompania Honorowa OSP Krościenko nad Dunajcem poprowadziła uczestników przemarszu pod budynek gminy, gdzie Wójt mgr Jan Dyda przeprowadził podniosły apel. Poczet sztandarowy w składzie: Jakub Żukowski, Dagmara Łazarczyk, Julia Waligóra godnie reprezentowali naszą szkołę na tej uroczystości.

SZ.A.

Fotorelacja

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.