Wycieczka za wzorową frekwencję

We wtorek niewielka grupa uczniów ZSZiP pojechała na wycieczkę do Bochni, a konkretnie do Kopalni Soli. Dlaczego jednak „niewielka”? – ponieważ był to wyjazd za wzorową frekwencję w ubiegłym roku szkolnym, a tą wyjątkową elitą szkole są: Bożena Salamon (3a), Maciej Czaja (3it), Piotr Kotowicz (2aw), Joanna Bańkosz (2gh), Magdalena Franczyk (2gh), Gabriela Waruś (2gh), Wiktor Kordas (2i), Mateusz Węglarz (2i), Justyna Błażusiak (3g), Aneta Franczyk (3g), Magdalena Jankowska (3g), Rafał Ziemianek (4i), Karolina Nosal (4ht).

Po zwiedzeniu rynku bocheńskiego z pomnikiem króla Kazimierza Wielkiego oraz zabytkowej Bazyliki Matki Bożej Różańcowej – przyszedł czas na główny punkt harmonogramu wycieczki. W bardzo miłej atmosferze spędziliśmy pod ziemią ponad dwie godziny, słuchając ciekawych opowieści, anegdotek oraz cennych informacji historycznych na temat samej kopalni i wydobycia soli oraz miasta Bochni. Kopalnia jest nie tylko obiektem muzealnym, ale także uzdrowiskiem, gdyż przebywając tam inhalują się nasze górne drogi oddechowe z powodu dużego stężenia jodu  – a więc wycieczka miała nie tylko charakter edukacyjny, lecz również promujący zdrowie.

Zakończeniem tej wyprawy był seans w kinie „Helios” w Nowym Sączu. Uczniowie obejrzeli z zainteresowaniem i wzruszeniem przejmujący film pt. „Wołyń”.

Zachęcamy już dzisiaj wszystkich do wzorowego uczęszczania na lekcje w bieżącym roku szkolnym, aby móc cieszyć się na koniec roku nie tylko wynikami edukacyjnymi, lecz także podobną nagrodą – czyli wycieczką.

 

zobacz_galerie_zdjec_visited

oprac. Paulina Plewa, s.Małgorzata Dyrek

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.