Wyniki Szkolnego Konkursu Fotograficznego “W jesiennej scenerii”

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie fotograficznym „W jesiennej scenerii”. Konkurs na trwałe wpisał się w historię naszej szkoły. Pierwsza jego edycja miała miejsce w 2009 roku. Celem konkursu jest ukazywanie bogactwa przyrodniczego Pienin i najbliższych okolic oraz propagowanie wśród młodzieży zainteresowania przyrodą i jej ochroną.

Okazało się, że wśród młodzieży mamy artystów z wrażliwą duszą, którzy potrafią dostrzec i przedstawić na fotografii piękno krajobrazu. Nie trzeba szukać daleko, to piękno jest wokół nas…

Do konkursu zgłoszono 49 prac. Każda z nich była wyjątkowa. Autorzy zaprezentowali barwną, jesienną kolorystykę. Objawiły nam się nowe talenty, ale z przyjemnością oglądaliśmy również doświadczonych już uczestników konkursu. Prace były na wysokim poziomie, zatem decyzja o wyborze najlepszych fotografii, jak zawsze, okazała się niezwykle trudna.

Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

Kliknij na miniaturę obrazu aby zobaczyć więcej

I miejsce: Kamila Wyrostek z klasy IIIg/ i

II miejsce: Sebastian Cichoń z klasy Ib

III miejsce: Marta Niezgoda z klasy IVi

Wyróżnienia: Aleksandra Janc z klasy Ib

Remigiusz Kaczorowski z klasy If/o

Dodatkowo komisja konkursowa zakwalifikowała kilka prac na wystawę, która zostanie zaprezentowana już wkrótce na szkolnym korytarzu.

Serdecznie gratuluję zwycięzcom i życzę dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich zainteresowań.

Dorota Nelle-Zborowska