Wyniki Szkolnego Konkursu Fotograficznego “W wiosennej scenerii”.

Znamy już wyniki Szkolnego Konkursu Fotograficznego „W wiosennej scenerii”. Do konkursu zgłoszono 48 prac. Zadaniem autorów było uchwycenie piękna wiosennej przyrody najbliższych okolic.

Przyroda wiosną zachwyca soczystą zielenią, pięknymi barwami kwiatów, ale przede wszystkim promienieje w blasku słońca. Takich elementów należy zatem szukać na fotografiach.  Na większości prac zabrakło światła. Pamiętajmy, w pochmurny dzień nie warto nawet wyjmować aparatu fotograficznego. Równie ważna jest świadoma kompozycja fotografii – element pierwszoplanowy powinien być przedstawiony w całości, nie może być ucięty i powinien jednak zajmować znaczną część fotografii. Zabrakło również takich prac, które w sposób jednoznaczny kojarzyłyby się z przyrodą najbliższych okolic, np. przedstawiających wiosenne kwiaty charakterystyczne dla naszych gór.

Ostatecznie przyznano dwa wyróżnienia.

Dla Magdaleny Jandury z klasy 2 g/h za ciekawie zaznaczoną kompozycję otwartą.

Dla Pauliny Kozub z klasy 3 g za piękne kolory, właściwe kadrowanie i światło.

Wszystkim autorom dziękuję za podjęcie wyzwania i udział w konkursie. Życzę sukcesów  w jego kolejnych edycjach.

N-Z

 

     

fot. Paulina Kozub                                fot. Magdalena Jandura

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.