Wystawa haftu regionalnego

W dniach 8 stycznia – 05 marca br. w Gminnym Centrum Kultury w Krościenku n. D. zrealizowano projekt pod nazwą „Warsztaty haftu regionalnego”. Partnerem w projekcie była nasza Szkoła, a projekt był współfinansowany ze środków unijnych pozyskanych w ramach LGD „Gorce – Pieniny”. Celem warsztatów była ochrona dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego w tym promocja tradycji lokalnej. Haft regionalny jest nieodłączną częścią stroju góralskiego. Ukazuje bogactwo flory oraz elementów pienińskich. Jego charakterystyczne ornamenty mówią o pochodzeniu stroju – regionie, miejscowości. W warsztatach brały udział dzieci i młodzież z obszaru działania LGD „Gorce – Pieniny”, zajęcia prowadził instruktor Monika Ziemianek – Sztajer. Obecnie wystawa efektów pracy uczestników gości w naszej szkole i można ją podziwiać od 5 do 30 marca.

Galeria

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.