XL Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy

,,Kozdy, wsędyj dziś norzyko,ze biyda na świecie,(…)
Młodzież hetki juz zdzicała-broji, dokazuje…”

Tak niepochlebnie o młodzieży wyraża się Andrzej Skupień- Florek w wierszu ,,Kryzys”. Trudno zgodzić się dziś z tą opinią, słuchając recytacji uczestników XL już Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy. Pierwszy etap konkursu odbył się w krościeńskim gimnazjum 11 grudnia 2015 r. Naszą Szkołę reprezentowały dwie uczennice z I klasy Technikum Gastronomicznego. Magda przygotowała dwa utwory patrona konkursu- Andrzeja Skupnia-Florka : ,,Kryzys” i ,,Hej, kieby jo był poetom”;Kasia-gawędę Andrzeja Jazowskiego ,,Jako se jedni hrubi gazdowie wybrali niewiaste”.Obie miłośniczki gwary zajęły I miejsca. Gratulujemy i życzymy sukcesu w Białym Dunajcu.

red. Krystyna Salamon

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.