Z wizytą w Hotel Park Resort & Spa ****

W dniach 25-26 marca 2019 roku grupa uczniów z klasy IIa i IIIa naszej Szkoły miała możliwość zwiedzania nowego obiektu Hotel Park Resort & Spa ****w Szczawnicy. Położony w malowniczych Pieninach kompleks, liczący 110 pokoi i apartamentów, został zaprojektowany tak, aby łączyć nowoczesny design, komfort i wyjątkowy charakter regionu. Ideą hotelu jest zapewnienie gościom odpoczynku w otoczeniu natury, w klimacie wyjątkowego uzdrowiska, w Szczawnicy.

Nasi uczniowie zwiedzili komfortowe pokoje hotelowe, centrum rekreacyjne, centrum konferencyjne, restaurację i oczywiście zaplecze kuchenne. W kuchni, której z racji wybranego zawodu szczególnie przyglądali się młodzi ludzie,  wykorzystuje się najnowsze techniki. Pozwalają one wydobyć to, co najlepsze z pienińskich smaków. Szef kuchni zapoznał uczniów z nowoczesnymi rozwiązaniami stosowanymi w gastronomii, a także urządzeniami, sprzętem i surowcami wykorzystywanymi w codziennej pracy. Duże wrażenie na młodzieży zrobiło centrum rekreacyjne. Siłownia zainteresowała szczególnie chłopców, którzy próbowali swoich sił w dźwiganiu ciężarów. Dziewczyny natomiast urzekł basen z technologią OSPA –czyli naturalną solą i bardzo aktywnym węglem, a także kubeł bosmana i misa lodowa.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Daniel Wójcikowi za poświęcony nam czas, udzielenie wyczerpujących informacji, a także wzbudzenie zainteresowania obiektem, kto wie, może przyszłych pracowników. Warto również dodać, iż dużą część zatrudnionego personelu stanowią absolwenci naszej szkoły z różnych branż!

Rozwijający się sektor prywatny w naszym regionie stanowi potencjalne miejsca pracy dla naszych absolwentów, którzy mogą zdobyć satysfakcjonującą prace bez konieczności wyjeżdżania. Hotel Park Resort & Spa **** daje taką możliwość i serdecznie zaprasza do współpracy. Już w maju będziemy uczestniczyć w warsztatach kulinarnych pod okiem wymagającego szefa kuchni hotelu!

S.Kwiatek

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.