Zacni goście z „Perły” w naszej szkole …

W dniu 12.03.2019r. gościliśmy w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek ,wspaniałych gości z Warsztatów Terapii Zajęciowej działających przy Kole Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym ze Szczawnicy.

Podopieczni warsztatów wraz z opiekunami panią Teresą  Lichoń oraz panią Elżbietą Stefaniak z samego rana przybili do naszej szkoły by uczestniczyć w  zajęciach gastronomicznych przygotowanych przez panią Teresę Ptak  – nauczyciela przedmiotów zawodowych w gastronomii ,wraz z dwiema  uczennicami klasy 3 a – kucharz. Tematem przewodnim prowadzonych  zajęć była wszystkim znana i lubiana kuchnia włoska. Uczestnicy spotkania zapoznali się z tajnikami smaków Italii oraz ciekawostkami związanymi z regionami kuchni śródziemnomorskiej. Największą radością dla gości była produkcja typowej włoskiej potrawy , czyli pizzy na którą składały się następujące czynności: przygotowanie ciasta drożdżowego, następnie jego proces fermentacji czyli wyrastanie, przygotowanie dodatków: między innymi wędliny, kukurydzy, papryki, pomidorów, cebuli,  i tradycyjnie sera, formowanie i  wypiek pizzy. W czasie wypieku pizzy zacni goście mieli okazję poznać nasze pracownie, salę technologii gastronomicznej oraz sale obsługi konsumenta. Podopieczni mogli przyglądnąć się jak wyglądają typowe zajęcia praktyczne oraz poznać specyfikę naszej szkoły.

Czas spędzony z tak zacnymi gośćmi był dla nas lekcją życia, szacunku ale także pokory.  Wspaniali ludzie dotknięci niepełnosprawnością, podczas zajęć wykazali się niebywałym sprytem, zręcznością a nawet artystyczną duszą. Wielu z przybyłych podczas spotkania odkryło swoje gastronomiczne talenty w których czasem nie brakuje cierpienia ale także wiele radości. Jesteśmy szczęśliwi że mogliśmy gości w naszej szkole uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej ze szczawnickiej Perły oraz sprawić że na twarzach chociaż na chwilę pojawił się uśmiech.

Red. Teresa Ptak .

Fotorelacja

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.