Zajęcia edukacyjne w PPN

W bieżącym tygodniu klasy 2gh oraz 2i uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w Pienińskim Parku Narodowym.Program był podzielony na dwie trzy części: wykład/prelekcja multimedialna, warsztaty i zajęcia w terenie.

Najpierw – w  pawilonie PPN przy ul. Jagiellońskiej – uczniowie  byli zapoznani z tematem: ekologia, ochrona walorów widokowych, migracje zwierząt i roślin, korytarze ekologiczne i badania naukowe na terenach chronionych.  Podczas warsztatów uczniowie mieli za zadanie zaprojektować plan zadrzewienia obok budynków mieszkalnych oraz wyznaczyć korytarze ekologiczne do/z PPN. Wszyscy z  zainteresowaniem i zaangażowaniem podeszli do tego zadania, a efekty pochwalił prowadzący.

Zajęcia terenowe odbyły się na Piaskach, w Otulinie PPN, gdzie biegnie jeden z korytarzy ekologicznych. Tam poszczególne grupy rysowały szczegółowe mapy, odnajdywały tropy zwierząt oraz przeprowadzały badania ruchu pojazdów, które są niemałym utrudnieniem dla przechodzących zwierząt.  To praktyczne zastosowanie wiedzy z wykładu na pewno pozostanie w pamięci uczestników i ułatwi im zrozumienie prac w celu ochrony gatunków roślin i zwierząt w PPN.

Oprac. s.MałgorzataDyrek

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.