Zajęcia SKS mimo pandemii

michałsks2021

Mimo aktualnej sytuacji epidemiologicznej, w ZSZiP za zgodą Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego, program SKS realizowany był zgodnie z założeniami. Zajęcia prowadzone były na sali gimnastycznej lub auli. Dominowały gry zespołowe
z piłki siatkowej oraz sztuki walki. Zajęcia SKS są wyjątkowe, znacznie łatwiej adaptować je do zmieniającej się rzeczywistości i wymogów niż np. zajęcia wychowania fizycznego z jednolitą podstawą programową.

Zajęcia w I półroczu obywały się 3 razy w tygodniu o godzinie 18.00 :

  • sztuki walki – wtorki i piątki (aula)
  • piłka siatkowa – czwartki (LO Żeromski)Na zakończenie roku kalendarzowego 2020r. zostały rozegrane dwa sparingi:

dnia 10 grudnia 2020r. o godzinie 18.00 w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego Krościenko n/D mecz z piłki siatkowej pomiędzy Naszą Szkoła a absolwentami , jak również 17 grudnia 2020r. sparing z piłki siatkowej pomiędzy Naszą Szkoła a zawodnikami LO im. St. Żeromskiego.

Pomimo wszystkich problemów wciąż realizuję zajęcia SKS i uświadamiam uczniom jak ważna jest aktywność fizyczna w dobie pandemii koronawirusa. Oczywiście zajęcia zorganizowane są zgodnie ze wszystkimi obostrzeniami i według zasad wynikających z aktualnie obowiązujących przepisów prawa. Po wiosennych zawirowaniach, uprawianie sportu jest praktycznie uwolnione i staramy się to jak najlepiej wykorzystać w pracy z dziećmi i młodzieżą. Jesteśmy również przygotowani na ewentualne ograniczenia, które mogą być wprowadzane w najbliższych miesiącach. Gdyby tak się stało, będziemy pokazywać, że aktywnym można być w każdych okolicznościach. Nawet, jeżeli przez jakiś czas trzeba zostać w domu.

M.M

Galeria zdjęć

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.