ZAKAZ CHOWU KLATKOWEGO!

Powiększ obraz

„Każde pokolenie decyduje o tym, jakie okrucieństwo będzie tolerować”.

W ciągu trzech najbliższych miesięcy Komisja Europejska zadecyduje, czy na terenie UE będzie obowiązywał zakaz chowu klatkowego. Parlament Europejski wysłuchał głosu ekologów w tej sprawie. Politycy dostrzegli, że zwierzęta odczuwają ból i wzięli to pod uwagę.

Chów klatkowy od wielu lat budzi kontrowersje nie tylko w środowiskach, którym zależy na dobrostanie zwierząt, ale także wśród konsumentów. Zwierzęta zamykane w ciasnych klatkach często spędzają w nich całe życie. Nie da się ukryć, że jest to bardzo smutne życie, pełne niewyobrażalnego cierpienia. W klatkach żyją czujące istoty: kury, kaczki, gęsi, zwierzęta futerkowe, króliki, świnie, cielęta. Zwierzętom tym brakuje przestrzeni, często nie mogą się poruszać, a niektóre ptaki nie mogą nawet rozprostować skrzydeł. Brakuje im również kontaktu z innymi zwierzętami. Przestarzałe warunki hodowli i ciasnota poważnie zagrażają życiu i dobrostanowi zwierząt, odbierając im szansę na godne życie.

Chów klatkowy ma tylko jedną zaletę: niskie koszty produkcji.

Ekolodzy chcą, aby zakaz obowiązywał od 2027 roku, tak żeby rolnicy mogli stopniowo przygotować się na dostosowanie hodowli do nowych realiów prawnych. Sprzyjać temu miałyby fundusze europejskie przeznaczone na odpowiednie zachęty i wsparcie finansowe dla rolników.

Warto zerknąć:

www.ciwf.pl/kampanie/koniec-epoki-klatkowe

A Ty, co o tym sądzisz? Podziel się Twoją opinią w komentarzach.

Karolina Ciesielska

Dorota Nelle-Zborowska

6 myśli na temat “ZAKAZ CHOWU KLATKOWEGO!

  1. W pełni się z tym zgadzam.
    Uważam, że zwierzęta tak omrotnie hodowane w klatkach nie widzą szczęśliwego życia, żyją w masakrze,
    wręcz czują się jak rzeczy popychane na taśmie do zabijania. Okropieństwo!

  2. Moim zdaniem zachowanie ludzi wobec zwierząt jest po prostu karygodne. Zwierzęta powinny żyć w godnych warunkach, nie powinny żyć w wiecznym strachu i cierpieniu. Nie popieram hodowli zwierząt w ciasnych klatkach, szczególnie jeśli hoduje się je, aby zdjąć z nich futerka. Takie zachowanie nie powinno mieć miejsca.

    1. Moim zdaniem zachowanie ludzi jest po prostu karygodne. Zwierzęta powinny żyć w godnych warunkach. Nie powinny żyć w wiecznym strachu, bólu i cierpieniu. Nie popieram hodowli zwierząt w ciasnych klatkach, w których nie mogą się nawet poruszyć. Nie powinno tak być. Tak okrutne traktowanie zwierząt nie powinno mieć miejsca.

  3. Zgadzam się z tym artykułem. Zwierzęta powinny żyć w godny dla siebie sposób, a nie w wiecznym strachu i bólu będąc zamknięte w ciasnych klatkach. Zachowanie ludzi, którzy uważają to okrucieństwo za nic szczególnego jest naprawdę bezduszne.

  4. Zgadzam się z tym artykułem. Każde zwierzę ma uczucia i zasługuje na godne traktowanie. Pan Bóg dał nam zwierzęta po to, byśmy mogli uczyć się od nich miłości, cierpliwości oraz bezgranicznej wiary w człowieka ;-). Nie po to by zamykać je w klatkach i znęcać się nad nimi! Jeżeli człowiek nie szanuje siebie samego . To nigdy nie będzie miał szacunku szacunku do innych. Zwierzęta bardzo są wyczulone na fałsz. Należy o tym pamiętać! W dzisiejszych czasach tak jest, że ludzie często zyskują uwagę innych tracąc ich szacunek. Należy pamiętać, że każda istota żyjąca na ziemi powinna być traktowana z szacunkiem ;-).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.