Zakończenie nauki w klasach maturalnych

27 kwietnia po raz ostatni zabrzmiał dzwonek dla uczniów klasy IV g i klasy IV i/t. Na ostatnie spotkanie ze szkołą przybyli absolwenci klas Technikum – technik żywienia i usług gastronomicznych, technik obsługi turystycznej i technik informatyk.

Uroczyste pożegnanie miało miejsce w auli szkoły. Słowa pożegnania oraz życzeń na dalszą drogę przekazali absolwentom: dyrektor szkoły Leszek Wołek oraz przewodniczący Samorządu Szkolnego Błażej Kołek. Swoimi refleksjami na zakończenie nauki podzielił się w imieniu wszystkich absolwentów Damian Waksmundzki.

Tego dnia nie mogło zabraknąć nagród i wyróżnień dla tych, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce oraz konkursach oraz dla tych, którzy w ciągu czterech lat aktywnie brali udział w życiu klasy i szkoły. Nagrody wyróżnionym uczniom wręczyli: dyrektor Leszek Wołek, opiekun SU siostra Bernarda Zybura oraz wychowawczynie klas maturalnych Danuta Śniegoń i Dorota Nelle – Zborowska. Wręczone zostały również listy gratulacyjne dla rodziców najlepszych uczniów oraz podziękowania dla rodziców zaangażowanych w pracę Rady Rodziców.

Po oficjalnych przemówieniach, podziękowaniach i pożegnaniach w części bardziej rozrywkowej wystąpili uczniowie klas trzecich Technikum, którzy przygotowali kilka scenek z uczniowskiego życia na wesoło oraz zdjęciowe wspomnienia z okresu nauki naszych absolwentów. Wręczyli swoim kolegom również podkowy, mające im przynieść szczęście na maturze i w dalszych kolejach losu.

Po uroczystości odbyły się ostatnie, pełne wzruszeń lekcje wychowawcze, wręczenie świadectw ukończenia szkoły, trochę łez i pożegnań oraz najlepsze życzenia na dalszą drogę.

(ET)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.