„Zdrowa kanapka – wiem co jem”

„Jedzenie powinno zaspokajać głód – nie próżność,
sprawiać przyjemność – nie trudność,
być doznaniem kulinarnym – nie intelektualnym
i dawać okazje do dzielenia się radością posiłku z bliskimi.”

Kolejne warsztaty pod hasłem „Robimy zdrowe kanapki” miały miejsce w naszej szkole w dniu 19 kwietnia 2016r. w których uczestniczyli uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Krośnicy wraz z opiekunem Panią Beatą Staszczak- Tokarska. Dzieci podjęły wielkie wyzwanie, robiąc smaczne kolorowe a przede wszystkim zdrowe kanapki. Wielką radość sprawiło im smarowanie wieloziarnistego pieczywa przygotowanego przez uczniów naszej szkoły oraz układanie na nim kompozycji z ulubionych produktów. Na zdrowych jakże fantazyjnych kanapkach nie brakowało świeżych warzyw między innymi sałaty, rzodkiewki, ogórka, pomidora, szyneczki i twarożku o różnych smakach to doskonałe produkty, które świetnie smakują i mają mnóstwo witamin. Całą pyszną i zdrową część poprzedziła przekazana im wiedza na temat zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat oraz dlaczego musimy się zdrowo odżywiać? Całym warsztatom towarzyszył przyjazny klimat i uśmiech na twarzy. Mamy nadzieję, że to spotkanie utkwi w pamięci wszystkich uczestników i zmotywuje do mądrego odżywiania się.

Warsztaty przygotowali uczniowie klasy IIIa ZSZ: Anna Plewa, Jarosław Śmiałek, Kamil Borzęcki, Klaudia Regiec pod kierunkiem pani T. Ptak

 zobacz_galerie_zdjec_visited

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.