„ŻEBY CZYTAĆ, TRZEBA BYĆ OTWARTYM”

zdjecia-targi-glowne

To hasło tegorocznych krakowskich Targów Książki zostało wybrane nie przypadkowo, gdyż zaczerpnięto je z twórczości Etgara Kereta, wybitnego pisarza, którego ojczyzna Izrael jest gościem honorowym krakowskiego święta miłośników książek. Tak więc targi wpisują się w program promocji  czytelnictwa.

W piątek 28 października 2016 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: H. Kaźmierską, D. Śniegoń, A. Tomczyk udali się na wycieczkę do Krakowa na 20 jubileuszową edycję Międzynarodowych Targów Książki. Warto w tym zauważyć, że z roku na rok powiększa się grono zainteresowanych targami. Nasza grupa w tym roku liczyła 50 osób. Na targach można było zobaczyć bogate grono wystawców do których należą: wydawnictwa, hurtownie książek, księgarnie i instytucje kultury, stowarzyszenia związane z rynkiem książki w Polsce, dystrybutorzy mediów elektronicznych, drukarnie, producenci papieru. Całej imprezie towarzyszyły konkursy, wystawy, spotkania z autorami na stoiskach wydawców i w salach seminaryjnych. Tak więc Targi Książki to wydarzenie, które można określić jako  „wielkie święto książek i ich autorów” trwające 4 dni. Oprócz literatów targi goszczą twórców kultury, aktorów, podróżników, osoby znane z życia politycznego, sportowego.                                                                  

 Dla uczestników wycieczki była to doskonała okazja do spotkania się z ulubionymi osobami, krótkiej rozmowy z nimi, zrobienia pamiątkowej fotografii, zdobycie autografu czy też zakupu książki. Wszystko to zrobiło na uczestnikach niezapomniane wrażenia o czym świadczą zamieszczone zdjęcia w galerii.    

H.K.                                                                                                                                                                                                                

                                                                                                                                                                                                            

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.