Wyniki XV edycji Szkolnego Konkursu Fotograficznego “W wiosennej scenerii”.

„Wiosna pokryła znów ziemię nowym płaszczem

utkanym z świeżej zieleni i kwiatów. „

Prof. Władysław Szafer

Do udziału w konkursie zapraszam uczniów już od 15 lat, realizując w ten sposób jedno z życzeń Patrona Szkoły Profesora Władysława Szafera: „…żeby nauczyć młodzież kochać i rozumieć przyrodę…”.

Do tegorocznej jubileuszowej edycji konkursu zgłoszono 101 zdjęć. Każde z nich było wyjątkowe. Najczęstszym motywem przedstawianym na fotografii były wiosenne kwiaty. I to zarówno te pospolite, jak stokrotka, niezapominajka, podbiał, jabłoń, jak i kwiaty rzadkie, objęte ochroną gatunkową: storczyk, tojad. Wielu autorom udało się uchwycić na fotografii chwile z życia zwierząt należących do różnych grup systematycznych. Dopełnieniem wiosennej scenerii były owady zapylające w trakcie pracy. Niezwykle cenne w dzisiejszych czasach, kiedy obserwujemy drastyczne zmniejszanie się ich liczebności. Taka tematyka fotografii wyjątkowo urzekła jurorów. Najlepsze prace wyróżniają się kolorystyką, kompozycją, oświetleniem i oczywiście jakością techniczną.

Wyniki są następujące:

I miejsce: Jakub Gier z klasy II i/t oraz Mateusz Krężel z klasy III g/h

II miejsce: Dominik Kołek z klasy IV g/h

III miejsce: Jan Biel z klasy IV g/h, Karolina Ciesielska z klasy IV g/h, Jakub Gier z klasy II i/toraz Karolina Guroś z klasy IV g/h

Wyróżnienia:  Dominik Kołek z klasy IV g/h, Mateusz Krężel z klasy III g/h oraz  Klara Słowik z klasy II g/h

Komisja Konkursowa: Dorota Nelle-Zborowska, Dominik Potaśnik, Dorota Zborowska – pracownik Pienińskiego Parku Narodowego.

Wybrane prace  zostaną wkrótce zaprezentowane na wystawie pokonkursowej.

Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu. Serdecznie gratuluję zwycięzcom i życzę dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich zainteresowań.

Dorota Nelle-Zborowska