Technik żywienia i usług gastronomicznych

Technik żywienia i usług gastronimicznych

Technik żywienia i usług gastronomicznych

To kierunek dla ludzi z pasją którzy chcą profesjonalnie przygotowywać potrawy i napoje, organizować przyjęcia okolicznościowe oraz wyżywienie dla różnych grup ludności.

Jak pracujemy? Czego uczymy?

  • uczniowie przygotowują się do wykonywania zadań zawodowych tj. sporządzanie i ekspedycja potraw i napojów, obsługa konsumenta, zadań związanych z planowaniem i oceną żywienia, organizowaniem produkcji gastronomicznej, planowaniem i wykonywaniem usług gastronomicznych
  • przedmioty zawodowe obejmują kształcenie teoretyczne i praktyczne
  • zajęcia odbywają się w blokach lekcyjnych kilku godzinnych w pracowniach wyposażonych w profesjonalny sprzęt i urządzenia
  • młodzież współuczestniczy w planowaniu produkcji gastronomicznej, natomiast w trakcie zajęć wykonuje potrawy, dokonuje ich oceny, a następnie degustuje
  • zajęcia praktyczne – procesy technologiczne prowadzone są w restauracji szkolnej „Klasyczna” w której mają możliwość rozwijania swoich umiejętności, nabywania doświadczeń zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy
  • uczniowie uczestniczą w wycieczkach zawodoznawczych, biorą udział w bezpłatnych seminariach tematycznych, kursach i szkoleniach umożliwiających uzyskanie dodatkowych kwalifikacji i certyfikatów niezbędnych w pozyskaniu atrakcyjnego miejsca pracy po zakończeniu kształcenia
  • dzięki współpracy z pracodawcami, uczniowie mają możliwość uczestniczenia w różnych wydarzeniach kulturalnych związanych z branżą gastronomiczną, co jest bardzo dobrą formą zdobywania umiejętności zawodowych i może dać dobry początek kariery zawodowej

Dzięki wspaniałej bazie gastronomicznej, wysokim kwalifikacjom nauczycieli prowadzących zajęcia jakość i efekty  kształcenia przekładają się na wysoką zdawalność egzaminów zawodowych.

Plakat informacyjny