Nasze Technikum znów ze Srebrną Tarczą

Powiększ obrazRanking 2021

Zdobycie wysokiego miejsca w ogólnopolskim Rankingu Szkół „Perspektywy”  jest dla każdej szkoły średniej zasłużonym  powodem do dumy. Świadczy to między innymi o wysokiej skuteczności nauczania, na które składa się dobrze wyposażona baza kształcenia ogólnego jak i zawodowego, wysokie kompetencje zawodowe nauczycieli, przyjazna atmosfera, czy też dobry kontakt szkoły z rynkiem pracy i pracodawcą. 

Kapituła Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021 już po raz 23 wyłoniła najlepsze szkoły średnie w Polsce. To jedyny ranking w kraju oparty wyłącznie na twardych danych z okręgowych komisji egzaminacyjnych, Systemu Informacji Oświatowej  MEiN i komitetów głównych olimpiad, wskazuje szkoły, w których warto się uczyć. W rankingu osobno wyszczególniono najlepsze licea ogólnokształcące i najlepsze technika. W tym roku kryteria rankingu techników to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Kolejny raz sukcesem może poszczycić się Krościenskie Technikum, które znalazło się na wysokiej pozycji zarówno w rankingu ogólnopolskim jak i wojewódzkim. Tak zaszczytne wyróżnienie uprawnia szkołę do posługiwania się tytułem Srebrnej Szkoły.

Ranking jest tworzony głównie z myślą o uczniach, którzy planują swoją edukację w szkole średniej, oraz ich rodzicach. Klasyfikacja Perspektyw stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzą ich do studiów i ułatwią zdobycie wymarzonego zawodu.

M. Czaja 

Link do strony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.