„Mała-Wielka Przygoda” w Ochotnicy

Powiększ obraz

W dniach 15-16 października Wolontariusze z naszej szkoły wyjechali na dwudniową wycieczkę do Ochotnicy  z dziećmi ze Szkoły Podstawowej. Był to wyjazd realizowany w ramach kolejnego projektu FIO „Działam, bo lubię!”, do którego zostali zakwalifikowani nasi uczniowie przez Stowarzyszenie Sursum corda. Cały projekt, czyli biznes-plan, harmonogram zajęć, logistykę i pozyskiwanie sponsorów przygotowywali sami wolontariusze od czerwca br. W tym celu sami najpierw uczestniczyli w kilku szkoleniach z zakresu animacji, pracy z dziećmi oraz planowania projektów.

Weekend uważamy za udany! Ośrodek „Jasiek” Państwa Jurkowskich na pewno zapisze się w pamięci uczestników miłą atmosferą oraz ciekawymi  zabawami. Te dwa dni minęły wszystkim bardzo szybko, ale treściwie – dzieci miały możliwość uczestniczyć w licznych zajęciach: integracyjnych, sportowych, plastycznych, ekologicznych oraz kulinarnych. Natomiast wolontariusze wykazali się niezwykłą pomysłowością, odpowiedzialnością i kreatywnym wykorzystaniem niemal każdej chwili podczas tego pobytu. Mamy nadzieję, że pamiątkowe zdjęcia będą miłym wspomnieniem, a nawiązane przyjaźnie zaowocują następnymi spotkaniami w przyszłości i współpracą pomiędzy Szkołą Podstawową a ZSZiP w Krościenku.

 

zobacz_galerie_zdjec_visited

oprac. s.Małgorzata Dyrek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.