Obchody Święta Edukacji Narodowej

Powiększ obrazObchody KEN w ZSZiP
lat
od powołania Komisji Edukacji Narodowej

W piątek 13 października w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem  obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, na którą, oprócz całej społeczności szkolnej, przybyli przedstawiciele Szkolnej Rady Rodziców oraz byli pracownicy naszej szkoły. Szczególny charakter tego Dnia podkreślili uczniowie klas V, którzy byli odpowiedzialni za przygotowanie uroczystości. Podczas części oficjalnej uczniowie przypomnieli o okolicznościach powołania Komisji Edukacji Narodowej oraz tego jak wielkie znaczenie i role w życiu każdego młodego człowieka pełnią nauczyciele. Wszystkim pracownikom podziękowano za ich  trud włożony w edukację i wychowanie uczniów. Każdy poza życzeniami otrzymał również symboliczny kwiatek oraz słodki upominek.

Tekst: Maciej Wójcik

Fotorelacja


Znaczek okolicznościowy Poczty Polskiej z okazji 250. rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej

Z okazji jubileuszu Poczta Polska, we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki, przygotowała specjalną emisję filatelistyczną. Na znaczku przedstawiono podobiznę króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na podstawie obrazu autorstwa Marcello Bacciarellego, który znajduje się w zbiorach Zamku Królewskiego w Warszawie.