Wolontariat w nowym roku szkolnym

Podobnie jak wszyscy uczniowie ZSZiP – również Wolontariusze z zapałem rozpoczęli nowy rok szkolny. Pani Dyrektor podpisała już umowę ze Stowarzyszeniem Sursum corda, a w szkole wystartowała akcja rekrutacyjna. Przedstawiciele Klubu Wolontariatu „Niezapominajka” na godzinach wychowawczych, religii  lub WOS poinformują klasy pierwsze o działalności wolontariatu w naszej szkole, zasadach funkcjonowania i możliwości zapisu.

W trakcie realizacji (od marca do grudnia 2016 r.)  jest również kolejny Projekt FIO: „Działam, bo lubię!”, który koordynuje sześciu liderów naszego klubu. Uczestniczyli oni już w kilku szkoleniach, w obozie wakacyjnym nad morzem, a obecnie przygotowują szczegółowy plan akcji pt. „Mała-Wielka Przygoda” dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej ze szkoły podstawowej.

Od października rozpoczniemy także przygotowania do kolejnej edycji konkursu: „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”, w której w ubiegłym roku zdobyliśmy pierwsze miejsce, a w nagrodę pojechaliśmy do Włoch.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich, którzy swój czas wolny pragną poświęcić potrzebującym – czekamy na Ciebie w szkolnym wolontariacie! J

 

Oprac.: Aneta, Ela, Magda, s.Małgorzata Dyrek – opiekun wolontariatu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.