Zaliczyliśmy Tatry Wysokie

Powiększ obraz

14 marca br. uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w wyjeździe zawodoznawczym na Słowację w rejon Tatr Wysokich. Zgodnie z programem wyjazdu zwiedziliśmy dwa hotele-Grand Hotel Kempinski High Tatras***** oraz hotel Panorama****. Zapoznaliśmy się z ofertą tych obiektów, pracą hotelarza oraz dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje franchising w hotelarstwie. Podczas spaceru po obiektach podzielono nas na 3 grupy gdyż w wyjeździe uczestniczyło nas prawie 60 osób (głównie z branży turystyczno- hotelarskiej).

Celem wycieczki było także poznanie atrakcji turystycznych Tatr Wysokich i zaliczyliśmy tam:

– spacer wokół Jeziora Szczyrbskiego,

– przejazd kolejką elektryczką wokół Tatr Wysokich do Starego Smokowca,

– wyjazd kolejką szynową na Hrebieniok- tam oglądaliśmy Tatrzańską Świątynię Lodową na Smokowieckim Siodełku. W tym roku wnętrze kopuły zdobi monumentalna budowla z Londynu – Opactwo Westminsterskie.

Podczas przejazdu towarzyszył nam pilot.

Tekst: Barbara Kozłecka

FOTORELACJA