Dzień Wolontariusza 2018

Powiększ obraz

4 grudnia grupa uczniów reprezentujących Wolontariat naszej szkoły po raz kolejny wzięła udział w Grze Miejskiej „Razem możemy więcej” zorganizowanej w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu z okazji Światowego Dnia Wolontariusza. W grze brało udział siedem drużyn ze szkół powiatu nowotarskiego; naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: „Mandarynki” w składzie Magdalena Franczyk, Magdalena Jandura, Joanna Bańkosz, Ewelina Majkrzak i Mateusz Urban z klasy IV g/h, z opiekunem s. Bernardą Zybura oraz „Perełki” w składzie Katarzyna Chlipała, Julia Jacynnik, Weronika Wójcik i Mikołaj Zawiślak z klasy I g/t
z opiekunem Elżbietą Trojnarską.

Gra polegała na wykonaniu różnych zadań w kilku punktach na terenie miasta. Na trasie w tym roku znajdowały się takie instytucje wolontariackie jak Fundacja im. Adama Worwy, Dom Pomocy Środowiskowej „Promyk”, Fundacja na Rzecz Rozwoju Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Maniowach, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Mali Śwarni”, Stowarzyszenie Podhalańskie Amazonki. Ostatnie zadanie, przygotowane w budynku MOK-u przez Stowarzyszenie Gry Miejskie Nowy Targ polegało na rozwiązaniu zadania sprawnościowego oraz logicznego oraz uwolnieniu opiekuna grupy, co wymagało solidarnego współdziałania wszystkich członków drużyny. Zabawa jak co roku była pierwszorzędna a rywalizacja z innymi drużynami podnosiła zespołom nieco poziom adrenaliny. Obydwie drużyny z naszej szkoły mogą po raz kolejny w tym roku cieszyć się sukcesem, ponieważ „Perełki” zdobyły II miejsce, a „Mandarynki” wywalczyły III miejsce!

5 grudnia wzięliśmy udział w uroczystym wręczeniu dyplomów i wróciliśmy do Krościenka z postanowieniem wywalczenia w kolejnej edycji gry I miejsca! Ale to nie miejsce w zabawie jest najważniejsze, ale pomoc drugiemu człowiekowi, którą wolontariusze niosą potrzebującym przy różnych okazjach. Za te działania, podejmowane bezinteresownie i w wolnym czasie, wszystkim naszym wolontariuszom, członkom Szkolnego Wolontariatu „Niezapominajka” należąc się słowa najwyższego uznania! Jak powiedział wielki Polak, Jan Paweł II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi.”

(ET)

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.