Kolejne „chlebowe” przedsięwzięcie

„BY NIE BRAKŁO GO NA STOLE NIE WYSTARCZY ŻYTA POLE. TRUDU LUDZKICH RĄK POTRZEBA, ŻEBY POWSTAŁ BOCHEN CHLEBA.  STĄD NALEŻY MU SIĘ CZEŚĆ, POMYŚL, ZANIM ZACZNIESZ JEŚĆ”

Kolejna wiedza, kolejne doświadczenie tak właśnie można nazwać  nasze  następne przedsięwzięcie które zaplanowaliśmy w ramach  tygodnia chleba odbywającego  się w naszej szkole.  W dniu 29.11.2018r.  wybraliśmy się na wycieczkę  do  Starego Sącza gdzie odwiedziliśmy Piekarnie EPI. Celem wycieczki było poznanie zawodu piekarza, zapoznanie się z etapami wypieku chleba, poznanie produktów do wyrobu pieczywa.  Przewodnikiem po piekarni był sam szef pan  Edward Stawiarski.  Uczniowie poznali tajniki wypieku chleba tradycyjnym sposobem z wykorzystaniem zakwasu, rodzaje pieczywa jakie piekarnia wypieka  oraz specyfikę pracy piekarza. Pan  kierownik oprowadzając nas pokazywał i tłumaczył jakie maszyny są w piekarni i jakie spełniają funkcję, między innymi  różnej wielkości mieszarki, urządzenie do dzielenia i formowania bułek – kajzerek, maszyny do formowania różnych drobnych ciasteczek, oraz inne urządzenia z którymi  spotkaliśmy się pierwszy raz. W tym czasie panie wypiekały różnego rodzaju drobne ciasteczka  które mogliśmy degustować. Każdy uczestnik wycieczki został obdarowany piernikowym mikołajem. Serdecznie dziękujemy właścicielowi oraz pracownikom piekarni  za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.

T.Ptak St. Kwiatek

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.