Modernizacja pracowni montażu i eksploatacji lokalnych sieci komputerowych

Powiększ obrazTechnikum informatyczne

Wybierając naukę w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek, decydujesz się równocześnie na korzystanie z najnowszego, profesjonalnego sprzętu, na którym będziesz się uczyć i pracować w przyszłości. Dzięki niemu oraz doskonałym nauczycielom, zdobędziesz lepsze przygotowanie zawodowe, co zwiększy Twoją konkurencyjność na rynku pracy.

W celu zapewnienia przewagi nad innymi oraz dogłębnego zrozumienia tajników przyszłego zawodu, systematycznie inwestujemy w nowoczesny sprzęt i rozwijamy naszą bazę dydaktyczną. Również w 2023 roku, aby utrzymać aktualność technologii i umożliwić kształcenie oparte na najnowszej wiedzy z dziedziny IT, przeprowadziliśmy modernizację pracowni montażu i eksploatacji lokalnych sieci komputerowych oraz wzbogaciliśmy bazę dydaktyczną o nowy sprzęt sieciowy.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego przedsięwzięcia. Dzięki niej dowiesz się, jak przebiegały prace.

Jeśli zastanawiasz się nad kontynuacją nauki po szkole podstawowej w technikum informatycznym, to przy okazji zdobędziesz wgląd w to, co technik informatyk robi na zajęciach z montażu i eksploatacji lokalnych sieci komputerowych. Ponadto zobaczysz, jakie urządzenia konfiguruje w ramach przedmiotu zawodowego: eksploatacja urządzeń sieciowych.

Spis treści:
0:00 Zespół Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem
0:33 Egzaminy zawodowe w technikum informatycznym
1:54 Zakres modernizacji
2:11 Zaangażowani
2:37 Sala informatyczna na przestrzeni lat
4:09 Etap I – koncepcja i planowanie
5:41 Etap II – instalacja elektryczna i zwiększenie powierzchni pracowni
6:36 Etap III – montaż okablowania strukturalnego
8:15 Kwalifikacja INF.02. Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych – efekty kształcenia z zakresu montażu i eksploatacji lokalnych sieci komputerowych – część 1
8:50 Etap IV – Stoły robocze
10:11 Etap V – montaż szaf RACK 6U
13:01 Etap VI – montaż akcesoriów w szafkach RACK – panele krosowe, listwy zasilające, organizery i półki
17:50 Co technik informatyk robi na montażu i eksploatacji lokalnych sieci komputerowych – część 2
18:28 Etap VII – Jakie urządzenia sieciowe będziesz konfigurować na przedmiocie zawodowym: eksploatacja urządzeń sieciowych?
22:14 Przedmioty w kwalifikacji INF.02. przygotowujące do wykonywania zadań zawodowych
23:24 Przedmioty zawodowe w zakresie kwalifikacji INF.03. czyli Tworzenia i administrowania aplikacjami internetowymi oraz bazami danych oraz przedmioty wspólne dla INF.02. i INF.03.
24:12 Dlaczego warto wybrać naukę w technikum informatycznym?
26:17 Zapraszamy do klas ZSZiP w Krościenku n.D. Wybierz klasy technika żywienia i usług gastronomicznych, technika hotelarstwa, technika organizacji turystyki lub technika informatyka. Skorzystaj z oferty Szkoły Branżowej I stopnia i rozwijaj swoje umiejętności jako kucharz lub wybierz klasę wielozawodową.
26:50 Wystąpili….