ZWYCIĘSTWO DZIEWCZĄT W PIŁCE SIATKOWEJ

Powiększ obrazZWYCIĘSTWO DZIEWCZĄT W PIŁCE SIATKOWEJ

Dnia 24 stycznia 2024r. w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego Krościenko n/D odbyły się eliminacje do Powiatowych Zawodów w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Organizatorem zawodów był Koordynator Sportu PCK Nowy Targ, pan Józef Dyda. W zawodach brały udział tylko dwie reprezentacje –  LO z Krościenka oraz Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek z Krościenka . Nasze wspaniałe dziewczyny osiągnęły historyczny wynik i wygrały z zespołem LO Krościenko. Najlepszą zawodniczką turnieju została  wybrana nasza reprezentantka – Laura Wykurz.

Nasze bohaterki w składzie: Laura Wykurz, Kasia Plewa, Kasia Dyda, Nadia Januszewska, Martyna Bednarczyk, Magda Nadia, Aleksandra Niezgoda, Julia Botor, Anna Warpecha zajęli  I miejsce. Opiekun reprezentacji szkoły – mgr Danuta Śniegoń.

Dziewczęta naszej szkoły wygrały spotkanie i awansowały do zawodów powiatowych w piłce siatkowej, które odbędą się w Nowym Targu dnia 8 marca. Atmosfera i zaangażowanie całej naszej drużyny było godne podziwu. Ogromne podziękowania za determinację i wolę walki. Zawodniczkom życzymy sukcesów na dalszych etapach rozgrywek!

Wyniki rozgrywek były następujące:

ZSZiP Krościenko – LO Krościenko 2:0 (25:17, 25:17)

Kategoria dziewcząt:

  1. Miejsce   –    Zespół Szkół Zawodowych i Placówek Krościenko
  2. Miejsce   –    LO Krościenko

tekst Michał Morawczyński