Spotkanie z podróżnikiem – Turcja

Powiększ obraz

14.11.2022 r. w naszej szkole po raz kolejny odbyło się spotkanie z podróżnikiem. Tym razem jego tematem była Turcja, o której bardzo ciekawie opowiadał Pan Krystian Pyrzak, pasjonat podróżowania i przedstawiciel firmy Trzask. W swojej relacji przedstawił między innymi tradycyjne tureckie potrawy, egzotyczne krajobrazy tego kraju i różnorodność zabytków, ale przede wszystkim otwartość i serdeczność ludzi, z którymi miał przyjemność tam współpracować i spędzać czas. Podróż miała swój początek w Istambule, jednym z dwóch miast na świecie, położonych na dwóch kontynentach. Wiodła przez ruiny starożytnej Troi, kojarzonej ze słynnym koniem, przez Efez, gdzie przyglądaliśmy się świadectwom wspaniałej antycznej przeszłości, czy Kapadocję – krainę skalnych miast i kolorowych dolin. Po drodze zatrzymaliśmy się jeszcze przy wapiennych tarasach w Pamukkale, zwanych inaczej Bawełnianym Zamkiem. Znajdują się one na terenie Parku Narodowego, wpisanego na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO.

Dzięki prezentacji, mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat Turcji. Wszyscy zatem z niecierpliwością wyczekujemy następnego spotkania i możliwości nabycia nowej wiedzy.

E. Dudłak


M. Wiercioch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.