Sukces Wolontariuszy ZSZiP

Powiększ obraz

5 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Wolontariatu. Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu włączył się w te obchody organizując plebiscyt „Aktywny 2015” oraz Miejską Grę Wolontariacką. W obu tych inicjatywach uczestniczył Klub Wolontariatu „Niezapominajka” z ZSZiP w Krościenku.

Gra terenowa odbyła się 3 grudnia, a polegała za znalezieniu punktów kontrolnych na terenie Nowego Targu wg mapy oraz wykonaniu zadań – dotyczyły one zapoznania się z organizacjami trzeciego sektora, czyli fundacji lub stowarzyszeń pożytku publicznego. Do ciekawszych punktów gry nasi wolontariusze zaliczyli: malowanie graffiti, mini-sprawdzian z ratownictwa medycznego oraz grę w stylu Escape the room. Pełni pozytywnych emocji wrócili do Krościenka, by w następnym dniu wziąć udział w głównych obchodach Dnia Wolontariatu.

Podczas uroczystej gali w dniu 4 grudnia – wolontariusze i zaproszeni goście mogli obejrzeć 10-minutowy fragment filmu „Cyrk motyli”, w którym główny bohater przechodzi przeobrażenie z przegranego i zniechęconego człowieka, w niemal lidera dla osób zagubionych i poranionych przez życie. W przerwach występował duet jazzowy: Konrad Basiuk i Jacek Polakiewicz.

Jednak głównym punktem tej uroczystości było rozstrzygnięcie plebiscytu „Aktywny 2015”. Po przedstawieniu krótkich filmików, prezentujących działalność tegorocznych finalistów, odczytano wyniki, które sprawiły nam wielką radość. Bowiem zwycięzcą tegorocznej edycji zostali Wolontariusze ZSZiP – w głosowaniu na Facebooku oraz przez kupony z gazet zdobyliśmy aż 1139 głosów! Statuetkę zwycięzcy oraz Dyplom wręczyła Dyrektor MOK-u – pani Barbara Pachniowska. To niewątpliwie sukces, ale także radość i satysfakcja z tego, że codzienna praca naszych wolontariuszy została doceniona. W tym miejscu dziękujemy również wszystkim, którzy głosowali na nas!

red. s.Małgorzata Dyrek

O sukcesie naszych Wolontariuszy piszą:

Tygodnik Podhalański – kliknij, aby przejść do artykułu

Podhale24 – kliknij, aby przejść do artykułu

Pieninyinfo – kliknij, aby przejść do artykułu

zobacz_galerie_zdjec


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.