Świąteczne spotkania Wolontariuszy z dziećmi oraz seniorami

Powiększ obraz

17 grudnia Wolontariusze naszej szkoły odwiedzili zaprzyjaźnione instytucje z paczkami świątecznymi. Przed południem odbyło się spotkanie z dziećmi niepełnosprawnymi w Krościenku – w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym na ul. Trzech Koron1. Najpierw złożone zostały życzenia, a następnie Św.Mikołaj z pomocnikami rozdawał paczki. Po sesji zdjęciowej wszyscy śpiewali kolędy, a nawet wspólnie tańczyli przy dźwięku kolęd.

W drugiej części dnia Wolontariusze pojechali do Przytuliska św.Brata Alberta w Grywałdzie. Już od wejścia byli serdecznie witani, szczególnie przez panie, które pamiętają wspólną jesienną wycieczkę na ognisko do Jaworek. Tym razem spotkanie zaczęło się od wspomnień tamtego wyjazdu i rozdawania pamiątkowych zdjęć. Pensjonariusze otrzymali też krótki filmik z tej imprezy oraz innych wspólnych spotkań. Później, przy śpiewie kolęd, święty Mikołaj z Aniołkiem i reniferami rozdawali prezenty oraz składali życzenia. Na koniec Wolontariusze udali się jeszcze do pokoi, w których przebywają osoby ciężko chore, leżące – aby także z nimi spotkać się i przekazać im życzenia.

Pragniemy w tym miejscu wyrazić wdzięczność wszystkim sponsorom, dzięki którym mogliśmy sprawić radość dzieciom i osobom starszym – a więc Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom i uczniom naszej szkoły, którzy wykonali lub zakupili stroiki świąteczne. Dziękujemy również wszystkim osobom spoza szkoły, które uczest5niczyły w kiermaszu, bo dzięki tym funduszom mogliśmy zrealizować nasz projekt.

Red. s.Małgorzata Dyrek

zobacz_galerie_zdjec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.