Zwycięstwo oraz II miejsce szkolnego wolontariatu

Powiększ obraz

4 grudnia, z okazji Dnia Wolontariusza, w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu odbyła się kolejna edycja Wolontariackiej Gry Miejskiej, w której wzięły udział drużyny reprezentujące koła wolontariatu z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu nowotarskiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: drużyna „Gwardia Pana” w składzie: Magdalena Jama, Elżbieta Kozielec, Maria Zabrzeska i Błażej Kołek oraz opiekun – siostra Bernadetta Zybura i drużyna „Baby ze wsi” w składzie: Joanna Bańkosz, Magdalena Franczyk, Magdalena Jandura i Ewelina Majkrzak oraz opiekun – Elżbieta Trojnarska.

Udział w grze był dla uczestników okazją do poznania instytucji działających na rzecz ludzi w potrzebie oraz społeczności lokalnej; w tym roku na trasie gry znalazły się:

  • Fundacja im. Adama Worwy, która mi.in. bezpłatnie wypożycza drogi sprzęt rehabilitacyjny osobom przewlekle chorym lub wymagającym całodobowej opieki;
  • Fundacja Szczęśliwe Jutro, która dąży do stworzenia domu dla nastoletnich matek, pozbawionych wsparcia rodziny lub bliskich;
  • Towarzystwo Kultury Aktywnej „Ferment”, prowadzące m.in. kampanię „Odmowa nienawiści”, w której walczy z wulgarnymi i agresywnym napisami na murach, znajdującymi się w przestrzeni publicznej miasta oraz kampanię pisania listów do Amnesty International w obronie osób niewinnie więzionych lub prześladowanych.

Uczestnicy gry wykonywali również zadania, w których musieli wykazać się opanowaniem i zimną krwią, umiejętnością szybkiego i dokładnego liczenia oraz sprawnością fizyczną. Ostatnim zadaniem było rozbrojenie bomby podłożonej w podziemiach budynku MOK-u, w ekstremalnie trudnych warunkach.

Wszyscy członkowie naszych obu drużyn brali udział w tego typu grze po raz pierwszy, więc z tym większą radością informujemy, że pierwsze miejsce zdobyła nasza drużyna „Baby ze wsi”, a miejsce drugie drużyna „Gwardia Pana”, deklasując dotychczasowych zwycięzców kilku poprzednich edycji gry – drużynę z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu!

Wykonanie zadań wymagało pewnego wysiłku i zaangażowania, ale udział w Grze był również okazją do integracji, lepszego poznania kolegów oraz samych siebie, a przy okazji także do sporej ilości naprawdę dobrej zabawy! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Gry.

(ET)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.