„Potęga Informatyki 7”

potęga informatyki

23.11.2017r. grupa informatyków z klasy 3i oraz 2i wzięła udział w jednym z największych widowisk informatycznych w Polsce: „Potędze Informatyki”. Impreza zorganizowana została przez Wyższą Szkołę Biznesu- National-Louis w Nowym Sączu pod patronatem TVP Telewizji Polskiej oraz Lotos.

Potęga Informatyki” to impreza, której głównym celem jest „zarażenie” uczniów miłością do informatyki, rozbudzenie chęci rozwijania się w tej dziedzinie. Tegoroczne widowisko to przede wszystkim wyłonienie Geniusza IT z konkursu o tym samym tytule.

6 finalistów prezentowało swoje osiągnięcia w dziedzinie informatyki począwszy od programowania, bezpieczeństwa sieci, obsługi systemów operacyjnych, grafiki komputerowej a skończywszy na programowaniu gier 3d. Prelegentami byli uczniowie tacy jak nasi, którzy mięli chęć i odwagę zmierzyć się ze swoimi słabościami na rzecz powstania czegoś wspaniałego. Należałoby w tym miejscu przytoczyć słowa jednego z finalistów: „jeżeli chcesz- znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz- znajdziesz powód”. Prócz bardzo interesujących wykładów uczniowie uczestniczyli w IT Led Party, gdzie królowała świetna muzyka i ciekawe efekty świetlne. W przerwach między kolejnymi wystąpieniami, ciekawy sposób muzykowania przedstawił Drum Adam, który tworzył muzykę używając komputerów PC.

Z utęsknieniem czekamy na najbliższą edycję „Potęgi Informatyki”, z pewnością Nas tam nie zabraknie!

Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony:

http://www.pi.wsb-nlu.edu.pl/

A. K.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.