Maturzyści Technikum im. prof. Władysława Szafera zakończyli szkołę

„Czasu nie da się zatrzymać,

ale warto wracać do chwil,

które pozostają w naszej pamięci na zawsze.”

W piątek, 26 kwietnia, po pięciu latach nauki w Technikum  przedstawiciele klas młodszych żegnali tegorocznych maturzystów. Szkolne mury opuściło 41 absolwentów.

Spotkanie było szczególnie uroczyste i stało się okazją do podsumowania kilku lat nauki, do refleksji i zadumy. Wiele ciepłych słów i sentencji na przyszłe życie usłyszeli maturzyści od swoich młodszych kolegów.

– Drodzy Absolwenci! Niezależnie od tego, gdzie powiedzie Was los, bliżej lub dalej, nie zapomnijcie nigdy o tym, że tutaj jest wasze ważne miejsce na Ziemi, tutaj są wasze korzenie, tu jest Wasz dom. O górach nigdy i nigdzie się nie zapomina. Bądźcie dumni z naszych tradycji zawsze i wszędzie.

– Idźcie po ścieżkach życia tak, abyście nigdy w swoim życiu nie chcieli wracać na pewne rozstaje dróg, by jeszcze raz przeczytać uważnie napisy na drogowskazach i pójść w innym kierunku.

Uroczystość pożegnania absolwentów była okazją do wręczenia wielu nagród i  wyróżnień za sukcesy w różnych dziedzinach. Świadectwa z wyróżnieniem z rąk Pana Dyrektora Macieja Czai otrzymali: Paweł Drążek, Emilia Dudłak, Damian Kulig.

Młodsi koledzy i koleżanki z klas czwartych podarowali maturzystom pluszowe maskotki bociana, aby przypominały chwile spędzone w szkole.

Uroczystość prowadzili: Karolina Puchomirska i Wiktor Zbozień. Poezję recytowali: Karolina Ciesielska, Agnieszka Kuruc, Magdalena Zachwieja, Anna Waksmundzka, Martyna Ziętasz. Na pianinie cyfrowym zagrał Bogumił Diakonowski. Nad stroną techniczną czuwali: Grzegorz Wojtaszek, Dawid Plewa. O wystrój sali na tę uroczystość zadbała Natalia Ślęzak. Program poetycko-muzyczny przygotowany został pod kierunkiem Doroty Nelle-Zborowskiej i Agaty Werner.

Drodzy Absolwenci! Zamykając pewien etap w swoim życiu i zaczynając nowy,  zostawiacie część siebie tutaj, w tej szkole.

Uczniowie klas czwartych wraz z Wychowawcami