Warsztaty fotograficzne już za nami

28 lutego w naszej Szkole odbyły się warsztaty fotografii przyrodniczej i krajobrazowej, w których uczestniczyli uczniowie różnych klas. Główną ideą, przyświecającą organizacji warsztatów, było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i artystycznych młodzieży.

Prowadzący Pan Dominik Potaśnik rozpoczął zajęcia od omówienia budowy i funkcji różnych aparatów fotograficznych. Następnie poruszył tematykę kompozycji zdjęcia oraz jego edytowania w różnych programach. Wszystko poparte zostało konkretnymi przykładami z wykorzystaniem zdjęć autorstwa Pana Dominika.

W kolejnej części warsztatów prowadzący opowiedział o swojej pasji, jaką jest fotografia dzikiej przyrody. Zachęcał do dostrzegania walorów krajobrazu, jaki nas otacza i jest dostępny na wyciągnięcie ręki.

Na zakończenie spotkania pojawiły się odpowiedzi na pytania: czy bardziej bać się wilka czy myśliwego, które zwierzęta są najbardziej niebezpieczne dla człowieka i jak nie wyzywać jelenia na pojedynek.

W tym miejscu jeszcze raz w imieniu własnym oraz uczestników warsztatów serdecznie dziękuję Panu Dominikowi za podzielenie się z nami swoją pasją, wiedzą i umiejętnościami.

Dorota Nelle-Zborowska