Komunikat w sprawie nauki zdalnej

Szanowni Państwo!

Na mocy rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej podpisanego 26 stycznia 2022 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że Zespół Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem od 31 stycznia do 27 lutego 2022 r. funkcjonował będzie w trybie nauczania zdalnego.

Każdy uczeń w tym czasie zobowiązany jest do realizacji zajęć z poszczególnych przedmiotów w systemie zdalnym na zasadach komunikacji określonych przez nauczyciela danego przedmiotu.
Przygotowane przez nauczycieli materiały powinny zawierać kolejne treści z podstawy programowej oraz być zgodne z zatwierdzonym planem dydaktycznym i planem lekcji. Nauczyciele w tym okresie dostosują realizację podstawy programowej do możliwości uczniów poprzez uwzględnienie różnych potrzeb edukacyjnych i ich możliwości psychofizycznych.

Rozporządzenie dopuszcza odbywanie zajęć praktycznej nauki zawodu w trybie stacjonarnym, jednak ze względu na bardzo trudno sytuację epidemiologiczną i w trosce o bezpieczeństwo Państwa, Uczniów i Rodziców, wszystkie zajęcia będą odbywać się w trybie zdalnym. Jeśli tylko powrót do nauki stacjonarnej dla uczniów przystępujących w tym roku do egzaminów będzie bezpieczny, niezwłocznie wznowimy zajęcia w szkole.

Szanowni Państwo,
dołóżmy wszelkich starań, aby to trudne dla nas wszystkich zadanie, jakim jest nauczanie zdalne, było efektywne, jak najbardziej wspierające, a jak najmniej stresujące.

Agnieszka Dziemba