Rozwijamy się zawodowo… Staże u pracodawcy 2019

Podczas wakacji młodzież naszej szkoły odbywała staże zawodowe w dwóch hotelach w ramach projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej, Działanie10.2– Rozwój Kształcenia Zawodowego.

Jedna grupa uczniów z branży turystyczno- gastronomicznej odbywała staż w hotelu Solar SPA w Szczawnicy. Uczestnicy stażu zostali zapoznani z pracą na różnych stanowiskach pracy hotelu. Recepcja, służba pięter, gastronomia oraz zaplecze SPA to działy, w których młodzież przyuczała się do zawodu.

Druga grupa w miesiącu sierpniu wyjechała do hotelu New Skanpol w Kołobrzegu. W wyjeździe udział wzięły także 2 osoby z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu.

Na zakończenia stażu młodzież otrzymała certyfikaty ukończenia oraz stypendium w wysokości 1500 zł.

W tym roku szkolnym zaplanowany jest wyjazd do Kołobrzegu dla 2 grup uczniów w miesiącach: lipiec i sierpień. Czas trwania stażu wynosi 150 godz. (4 tygodnie).

Zachęcamy młodzież do udziału!!!

Doświadczenie zawodowe na stanowisku pracy jest cenną umiejętnością dla przyszłego pracodawcy. W ramach stażu młodzież ma zapewniony dojazd na miejsce praktyk i powrót, hotel oraz wyżywienie przez cały okres pobytu. Można więc połączyć praktyczną naukę zawodu z wypoczynkiem wakacyjnym nad polskim morzem.

Galeria zdjęć: